امتیاز موضوع:
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سیستم اعلام حریق
#1
سیستم اعلام حریق از قطعات زیر تشکیل می شود:
1.دتکتور اعلام حریق:
حسگرهای اعلام حریق به چند دسته حساس به دود، حرارت و گاز تقسیم می شوند. البته این دتکتورها از جهت فنی، نحوه تشخیص و محل نصب دارای انواع مختلفی هستند که شناسائی آنها نیاز به اطلاعات تخصصی دارد.
حسگرهای دود پر مصرف ترین انواع دتکتور هستند زیرا هر حریقی ابتدا با انتشار دود شروع می شود. اما در قسمت های تاسیسات یا آشپزخانه های صنعتی که معمولن دارای دود و یا بخار می باشند از حسگرهای حرارتی استفاده می شود.
2.کنترل پنل
کلیه قطعات و اجزا سیستم به کنترل پنل متصل شده و این قطعه وظیفه دارد در در صورت دریافت سیگنال آلارم،
ضمن ثبت آنها در حافظه کلیه آژیرها را به صدا در آورده و به آتشنشانی و مراجع دیگر اطلاع دهد.
همچنین برخی از کنترل پنل ها امکان ارسال سیگنال تست به قطعات را دارند.
3.لوازم جانبی
شستی اعلام حریق
لوازم جانبی سیستم اعلام حریق عبارتند از انواع شستی اعلام حریق، آژیر اعلام خطر، تلفن کننده و تکرار کننده معمولن شستی ها را در فضای عمومی و کاملن در دید همکانی قرار می دهند تا اگر فردی متوجه دود یا حریق شد بتواند با شکست کاور آن سیستم را فعال نماید همچنین صدای آژیر و چراغ گردان نیز باید بتواند در موقع خطر همه را آگاه نماید. و تلفن کننده نیز بلافاصله پس از تشخیص آلارم بطور اتوماتیک آتشنشانی و افراد مورد نظر را مطلع می نماید.
آزیر اعلام حریق
گاهی نیز لازم است پیغام ها و هشدارهای کنترل پنل در مکان دیگری نیز دریافت شود که این مهم نیز توسط تکرار کننده عملی می شود
 
 
خانه ی هوشمند - خانه هوشمند الفاساختمان هوشمندهوشمند سازی ساختمان - نمایندگی خانه هوشمند-خانه هوشمند- اخذ نمایندگی خانه هوشمند
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان